Jak przyjechać do Polski z Ukrainy i nie odbywać kwarantanny

Ważne wiadomości z Polski. Każdy, kto przekracza granicę w kierunku Polski, opuszczając Ukrainę, zastanawia się, czy konieczne jest odbycie 10-dniowej kwarantanny. Ponieważ, to wszystko wiąże się z dodatkowymi kosztami, a każdy, kto przyjeżdża do Polski od razu chce zacząć pracę, studia, załatwianie formalności związanych z dokumentami i tak dalej.

Nasi pracownicy, którzy niedawno przekroczyli granicę, dzielą się z nami informacją, że na niektórych przejściach granicznych bez problemowo zwalniają ich z kwarantanny na podstawie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, a na niektórych punktach kontrolnych wysyłają ludzi na kwarantannę. Dlatego też, aby ostatecznie zrozumieć tę kwestię, zespół Fotonu wysłał oficjalne wezwanie do Straży Granicznej, prosząc o wyjaśnienie. Otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź, z informacją, że tak, osoby, które przedstawią negatywny wynik testu będą zwolnione z kwarantanny, ale są pewne wymagania. Może to być test PCR lub antygenowy, którego wynik uzyskano nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Musi być na nim kod QR, a za pomocą aplikacji ДІЯ można wygenerować tzw. certyfikat. Dlatego przed przystąpieniem do testu należy sprawdzić w laboratorium, czy ich system jest kompatybilny z tą aplikacją. Ponadto nie wszystkie przejścia graniczne są zawiadomione o zmianach.

Przypominamy również, że z dziesięciodniowej kwarantanny zwolnieni są wszyscy, którzy przedstawią certyfikat szczepienia ze szczepionkami zatwierdzonymi w Unii Europejskiej, których listę znajdziecie pod filmem w opisie. Do certyfikatu musi być dołączony kod QR, z tym że certyfikat wchodzi w życie po 14 dniach od otrzymania drugiej dawki szczepionki. Z kwarantanny zwolnieni są również uczniowie, studenci i osoby, które miały koronawirusa, a po wyzdrowieniu jeszcze nie minęło 6 miesięcy. Ten dokument też musi być z kodem QR.

Zespół Foton życzy wszystkim dobrego zdrowia i sukcesów!

Agencja pracy i zatrudnienia FOTON PRACA świadczy profesjonalne usługi w zakresie doboru pracowników z Ukrainy, Rosji i Białorusi oraz użyczania ich polskim przedsiębiorstwom. Prezentujemy najbardziej aktualne oferty pracy i zapewniamy najlepsze warunki do pracy w Polsce. Rekrutujemy wykwalifikowanych pracowników do pracy w Polsce, na Ukrainie i w Mołdawii.

FOTON PRACA Opole ▪ Agencja Pracy Opole ▪ Biuro Pracy Opole ▪ Oferty pracy Opole ▪ Pośrednictwo pracy Opole ▪ Ogłoszenia pracy Opole ▪ Pracownicy Opole ▪ Praca w Opolu ▪ Praca w Polsce ▪ Praca w Opolskim

Biskupice Podgórne ▪ Kluczbork ▪ Łódź ▪ Nysa ▪ Opalenica ▪ Opole ▪ Бельск ▪ Бжег ▪ Бискупице Подгурне ▪ Більськ ▪ Біскупіце Подгурне ▪ Вельке Рихново ▪ Вельке Рыхново ▪ Венжерув ▪ Влощова ▪ Гливице ▪ Глівіце ▪ Глубчице ▪ Глубчіце ▪ Гоголин ▪ Гоголін ▪ Добжень-Вельки ▪ Добжень-Велькі ▪ Збоншинь ▪ Катовице ▪ Катовіце ▪ Ключборк ▪ Краків ▪ Краков ▪ Лисоміце ▪ Лодзь ▪ Лысомице ▪ Любин ▪ Муров ▪ Ниса ▪ Ныса ▪ Озимек ▪ Опаленица ▪ Опаленіца ▪ Ополе ▪ Отмухів ▪ Отмухова ▪ Покуй ▪ Рибнік ▪ Руда Сленска ▪ Руда Сльонска ▪ Рыбник ▪ Свидница ▪ Свідница ▪ Стшелин ▪ Стшельце-Опольске ▪ Стшельце-Опольское ▪ Хожув ▪ Хрущице ▪ Ченстохова ▪ Явожина-Слёнска ▪ Явожина-Слонська ▪ Янушовице ▪ Янушовіце