Oświadczenie na pracę w Polsce na 2 lata

FOTON PRACA Polska - Oświadczenie na pracę w Polsce na 2 lata

Wielu już wie, że 4 stycznia 2022 r. prezydent Polski Anrzej Duda podpisał zmiany w Ustawie o cudzoziemcach. Zmiany weszły w życie pod koniec stycznia.

Najważniejszym dokumentem do legalnej pracy w Polsce jest Oświadczenie, które teraz można otrzymać od razu na 24 miesiące, a nie jak dotychczas na okres 3-6 miesięcy. Mieszkańcy takich krajów jak Ukraina, Białoruś, Armenia, Rosja, Gruzja i Mołdawia mogą nadal korzystać z tego dokumentu do legalnej pracy w Polsce. Czas oczekiwania na dokument to około 7 dni roboczych w zależności od województwa.Cena dokumentu nie uległa zmianie i obecnie wynosi 30 zł do kasy państwa polskiego.

Warto również zaznaczyć, że teraz oświadczenie na 2 lata umożliwia otwarcie Wizy na rok, ale w zależności od indywidualnej sytuacji z dokumentami. Likwidowane są również korytarze wizowe, podczas gdy korytarze bezwizowe pozostają. A zgodnie z nowym oświadczeniem będzie można pracować przez 365 dni w roku. Ale tutaj należy pamiętać, że zezwolenie na pracę daje prawo do legalnej pracy w Polsce przez cały okres, ale nie zastępuje podstawy legalnego pobytu w Polsce. Przyjrzyjmy się kilku sytuacjom: jeśli przyjechałeś do Polski i przekroczyłeś granicę na zasadzie bezwizowej, dostałeś pozwolenie na pracę na 2 lata, to po trzech miesiącach ruchu bezwizowego musisz albo ubiegać się o Kartę Pobytu lub wrócić do swojego kraju i złożyć wniosek o Wizę. Jeśli po wygaśnięciu pobytu bezwizowego w Polsce nie przedłużysz legalnego pobytu, możesz zostać deportowany.

Firma Foton po zwolnieniu swojego pracownika jest zobowiązany do anulowania Oświadczenia , a następnie pracownik po zmianie pracodawcy musi otrzymać nowy dokument i na jego podstawie rozpocząć pracę u innego pracodawcy. Konieczna jest również zmiana Oświadczenia w przypadku zmiany przedsiębiorstwa, w którym pracowałeś lub zmiany stanowiska.

Ważne jest również, aby pamiętać, że po otrzymaniu Oświadczenia nowej próbki, zgodnie z prawem, możesz rozpocząć pracę w ciągu najbliższych 6 miesięcy od daty złożenia wniosku przez pracodawcę, w przeciwnym razie Oświadczenie zostanie automatycznie anulowane.
Ważne jest po raz kolejny zwrócenie uwagi na przestrzeganie zasad legalnego pobytu w Polsce. Masz kilka możliwości – jest to 90 dni pobytu na zasadach ruchu bezwizowego i w tym czasie złożenie dokumentów na Kartę Pobytu lub ubieganie się o wizę roczną na podstawie Oświadczenia.

Zespół firmy Foton życzy państwu zdrowia i sukcesów.

FOTON PRACA Polska – oferty pracy i ogłoszenia dla pracowników zagranicznych z różnych krajów

FOTON PRACA Polska to bezpośredni pracodawca, który otwiera nowe możliwości rozwoju zawodowego w Polsce. Zapraszamy kandydatów do pracy zza granicy, w szczególności z Ukrainy, Gruzji, Armenii, Mołdawii i Uzbekistanu. Oferujemy atrakcyjne oferty pracy na pełen etat w Polsce dla obcokrajowców z Europy Wschodniej, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zatrudniamy zarówno niedoświadczonych pracowników, jak i specjalistów z różnych dziedzin i branż. FOTON S.A. to firma przyjazna i troszcząca się o swoich pracowników – zależy nam na ich zadowoleniu. Oferujemy im pomoc w kwestiach prawnych i medycznych oraz doradztwo w różnych sprawach życiowych. Pragniemy, aby nasi pracownicy czuli się u nas jak najlepiej, dlatego zapewniamy im kompleksową opiekę. Zachęcamy do śledzenia naszych aktualnych ogłoszeń dotyczących pracy i rekrutacji pracowników z zagranicy, aby być na bieżąco z rynkiem pracy w Polsce.

 • Pracownicy z Gruzji ogłoszenia
 • Pracownicy z Europy Wschodniej ogłoszenia
 • Робота в Польщі
 • Praca dla Ukraińców
 • Вакансія у Польщі
 • Praca w Polsce
 • Ogłoszenia o zatrudnieniu pracowników z Gruzji
 • Praca dla mężczyzn
 • Ogłoszenia o zatrudnieniu pracowników z Ukrainy
 • Ogłoszenia o zatrudnieniu pracowników z Mołdawii
 • Zatrudniamy pracowników z Gruzji
 • Pracownik do Polski
 • Вакансии в Польше
 • Вакансії в Польщі
 • Вакансия в Польше

Nasze biuro pośrednictwa pracy oferuje kompleksowe wsparcie w procesie rekrutacji oraz pomaga w znalezieniu wymarzonej posady.

Oferty pracy w Polsce: Bolesław ▪ Brzeg ▪ Chrzanów ▪ Częstochowa ▪ Dobrzeń Wielki ▪ Głogów ▪ Głubczyce ▪ Gogolin ▪ Katowice ▪ Kąty Wrocławskie ▪ Kluczbork ▪ Łódź ▪ Moszna ▪ Nysa ▪ okolice Kluczborka ▪ okolice Torunia ▪ okolicy Kluczborka ▪ okolicе Wrocławia ▪ Opalenica ▪ Opole ▪ Strzelce Opolskie ▪ Włoszczowa ▪ Wrocław ▪ Бельск ▪ Бельско-Бяла ▪ Бельсько-Бяла ▪ Бжег ▪ Битом ▪ Більськ ▪ Болеслав ▪ Бытом ▪ Вельке Рихново ▪ Вельке Рыхново ▪ Венжерув ▪ Влощова ▪ Вроцлав ▪ Гливице ▪ Глівіце ▪ Глогув ▪ Глубчице ▪ Глубчіце ▪ Гоголин ▪ Гоголін ▪ Добжень-Вельки ▪ Добжень-Велькі ▪ Жешня, 50 км від Познані ▪ Жешня, 50 км от Познани ▪ Заверче ▪ Збоншинь ▪ Катовице ▪ Катовіце ▪ Клещув ▪ Ключборк ▪ Конти Вроцлавські ▪ Конты Вроцлавские ▪ Котуж Мали ▪ Котуж Малы ▪ Краків ▪ Краков ▪ Крапковице ▪ Крапковіце ▪ Лодзь ▪ Любин ▪ Мошна ▪ Муров ▪ Ниса ▪ Ныса ▪ Озимек ▪ околиці Ключборка ▪ околиці Ключборку ▪ околиці Познані ▪ околиці Торуня ▪ околицы Ключборка ▪ околицы Познани ▪ околицы Торуня ▪ Опаленица ▪ Опаленіца ▪ Ополе ▪ Отмухів ▪ Отмухова ▪ Пекари ▪ Пекары ▪ Познань ▪ Покуй ▪ Радомско ▪ район Вроцлава ▪ Рибнік ▪ Руда Сленска ▪ Руда Сльонска ▪ Рыбник ▪ Свидница ▪ Свідница ▪ Свідниця ▪ Стшелин ▪ Стшелін ▪ Стшельце-Опольске ▪ Стшельце-Опольское ▪ Торунь ▪ Хожув ▪ Хрущице ▪ Хрущіце ▪ Хшанув ▪ Ченстохова ▪ Янушовице (12 км от Кракова) ▪ Янушовіце (12 км від Кракова)