Jak znaleźć zatrudnienie w Polsce obywatelom Gruzji, Armenii, Mołdawii i Azji Środkowej

FOTON PRACA Polska - Jak znaleźć zatrudnienie w Polsce obywatelom Gruzji, Armenii, Mołdawii i Azji Środkowej

Polska jest bardzo atrakcyjnym krajem europejskim pod względem długoterminowego pobytu, pracy i podróży. Ale najważniejszymi wyznacznikami tej atrakcyjności są solidna praca ze stabilnym dochodem oraz możliwość legalizacji, a z czasem uzyskania statusu rezydenta Unii Europejskiej. Firma Foton Praca to Twój bezpośredni pracodawca w Polsce, który zapewni Ci pracę, a także pomoże w uzyskaniu karty pobytu na trzy lata, a później także w przyznaniu statusu rezydenta Unii Europejskiej.

Zespół firmy Foton Praca otrzymuje wiele pytań od obywateli Gruzji, Armenii, Mołdawii, a także od obywateli Azji Środkowej, a mianowicie państw takich jak Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan, Turkmenistan i Tadżykistan. W zależności od kraju istnieją różne formalności dotyczące zatrudnienia w Polsce. Ale o wszystkim po kolei.

Obywatele Gruzji, Mołdawii i Armenii mają możliwość uzyskania tzw. Oświadczenia – jest to dokument, który pozwala pracować na terenie Polski w okresie dwóch lat u wskazanego w tym dokumencie pracodawcy. Obywatele Mołdawii i Gruzji, którzy mają ten dokument (Oświadczenie), mogą przekroczyć granicę bez wymogu posiadania wizy na podstawie paszportu biometrycznego, który uprawnia do pobytu i wykonywania pracy na terytorium Polski w terminie do 90 dni. Jest to tak nazywany “ruch bezwizowy” lub pobyt na podstawie paszportu biometrycznego. Ale tutaj warto podkreślić, że warunkiem dalszej legalizacji jest złożenie dokumentów na kartę pobytu w terminie nie przekraczającym 90 dni. Istnieje także inna opcja – uzyskanie wizy pracowniczej jeszcze przed wyjazdem za granicę.

Obywatele Armenii muszą ubiegać się o wizę w odpowiedniej placówce według miejsca zamieszkania, za pośrednictwem centrum wizowego lub konsulatu RP.

Obywatele krajów takich jak Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan, Turkmenistan i Tadżykistan powinni posiadać wizę, która umożliwia wjazd do Polski. W tym celu obywatele w/w krajów muszą mieć wojewódzkie zezwolenie na pracę od polskiego pracodawcy, czas oczekiwania na które wynosi od trzech do czterech miesięcy. Wartość 100 zł wpłacana jest do skarbu państwa polskiego. Kiedy dokument będzie gotowy, doręczymy Ci go za pośrednictwem poczty lub kuriera.

Następnie musisz złożyć wniosek o wydanie wizy pracowniczej w konsulacie RP lub w centrum wizowym swojego kraju. Z listą wszystkich wymaganych dla uzyskania wizy dokumentów można zapoznać się klikając w link do oficjalnej strony polskiego rządu https://www.gov.pl/web/kazahstan/visa-type-d.

Zespół firmy Foton Praca życzy Wam zdrowia i sukcesów.

FOTON PRACA Polska – oferty pracy i ogłoszenia dla pracowników zagranicznych z różnych krajów

FOTON PRACA Polska to bezpośredni pracodawca, który otwiera nowe możliwości rozwoju zawodowego w Polsce. Zapraszamy kandydatów do pracy zza granicy, w szczególności z Ukrainy, Gruzji, Armenii, Mołdawii i Uzbekistanu. Oferujemy atrakcyjne oferty pracy na pełen etat w Polsce dla obcokrajowców z Europy Wschodniej, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zatrudniamy zarówno niedoświadczonych pracowników, jak i specjalistów z różnych dziedzin i branż. FOTON S.A. to firma przyjazna i troszcząca się o swoich pracowników – zależy nam na ich zadowoleniu. Oferujemy im pomoc w kwestiach prawnych i medycznych oraz doradztwo w różnych sprawach życiowych. Pragniemy, aby nasi pracownicy czuli się u nas jak najlepiej, dlatego zapewniamy im kompleksową opiekę. Zachęcamy do śledzenia naszych aktualnych ogłoszeń dotyczących pracy i rekrutacji pracowników z zagranicy, aby być na bieżąco z rynkiem pracy w Polsce.

 • Aktualne oferty pracy dla pracowników z Mołdawii
 • Praca w Polsce
 • Wynajem pracowników z Ukrainy
 • Zatrudniamy Ukraińców
 • Вакансія у Польщі
 • Najnowsze oferty pracy Polska
 • Працівники з України
 • Praca dla Ukraińców
 • Pracownicy z Europy Wschodniej ogłoszenia
 • Працівники зi Східної Європи
 • Ogłoszenia o zatrudnieniu pracowników z Mołdawii
 • Aktualne oferty pracy dla pracowników z Gruzji
 • Робота в Польщі
 • Працівники з Грузії
 • Rekrutacja pracowników z Gruzji

Jako agencja pośrednictwa pracy specjalizujemy się w znajdowaniu idealnego dopasowania pomiędzy pracownikiem a pracodawcą, gwarantując satysfakcję obu stronom.

Oferty pracy w Polsce: Brzeg ▪ Chrzanów ▪ Częstochowa ▪ Dobrzeń Wielki ▪ Głogów ▪ Głubczyce ▪ Gogolin ▪ Katowice ▪ Kąty Wrocławskie ▪ Kluczbork ▪ Koluszki, 40 km od Łodzi ▪ Łódź ▪ Nysa ▪ okolice Kluczborka ▪ okolicе Wrocławia ▪ Opalenica ▪ Opole ▪ Strzelce Opolskie ▪ Toruń ▪ Włoszczowa ▪ Wrocław ▪ Бельск ▪ Бельско-Бяла ▪ Бельсько-Бяла ▪ Бжег ▪ Битом ▪ Більськ ▪ Бытом ▪ Вельке Рихново ▪ Вельке Рыхново ▪ Венжерув ▪ Влощова ▪ Вроцлав ▪ Гливице ▪ Глівіце ▪ Глогув ▪ Глубчице ▪ Глубчіце ▪ Гоголин ▪ Гоголін ▪ Добжень-Вельки ▪ Добжень-Велькі ▪ Жешня, 50 км від Познані ▪ Жешня, 50 км от Познани ▪ Заверче ▪ Збоншинь ▪ Катовице ▪ Катовіце ▪ Клещув ▪ Ключборк ▪ Колюшки, 40 км від Лодзі ▪ Колюшки, 40 км от Лодзи ▪ Конти Вроцлавські ▪ Конты Вроцлавские ▪ Котуж Мали ▪ Котуж Малы ▪ Краків ▪ Краков ▪ Крапковице ▪ Крапковіце ▪ Лодзь ▪ Любин ▪ Муров ▪ Ниса ▪ Ныса ▪ Озимек ▪ околиці Ключборка ▪ околиці Познані ▪ околицы Ключборка ▪ околицы Познани ▪ Опаленица ▪ Опаленіца ▪ Ополе ▪ Отмухів ▪ Отмухова ▪ Пекари ▪ Пекары ▪ Познань ▪ Покуй ▪ Радомско ▪ район Вроцлава ▪ Рибнік ▪ Руда Сленска ▪ Руда Сльонска ▪ Рыбник ▪ Свидница ▪ Свідница ▪ Свідниця ▪ Стшелин ▪ Стшелін ▪ Стшельце-Опольске ▪ Стшельце-Опольское ▪ Торунь ▪ Хожув ▪ Хрущице ▪ Хрущіце ▪ Хшанув ▪ Ченстохова ▪ Янушовице (12 км от Кракова) ▪ Янушовіце (12 км від Кракова)