Ważne zmiany dla obywateli Ukrainy w Polsce

FOTON PRACA Polska - Ważne zmiany dla obywateli Ukrainy w Polsce

Kilka dni temu w Internecie i na wielu portalach informacyjnych pojawiły się informacje, że ukraińskie służby graniczne nie przepuszczają osób z terytorium Ukrainy na podstawie ukraińskich paszportów wewnętrznych. Były także potwierdzone przypadki wysadzania z pociągu kobiet, które nie miały zagranicznych paszportów. 18 kwietnia późnym wieczorem pojawiło się oficjalne oświadczenie od Straży Granicznej Ukrainy, z którego wynika, że obywatele Ukrainy, którzy mają prawo do opuszczenia kraju, mogą to zrobić zarówno na postawie paszportu wewnętrznego ukraińskiego, jak i paszportu biometrycznego.

Oto link do oficjalnego źródła informacji: https://www.facebook.com/DPSUkraine/posts/pfbid0SmaehFC7dD4i15SNA3qtxfGMk2MJYxUmgscyqfh2dRFGamJdLGwXvGRbQRDNwZ61l.

Kolejną bardzo aktualną kwestią jest także możliwość powrotu na Ukrainę. W końcu wiele osób opuściło swoje miasta, pozostawiając niedokończone sprawy, dokumenty itp. W ustawie polskiego rządu mówi się o tym, że każdy, kto otrzymał w Polsce nr PESEL UKR oraz wystąpił do RP o tymczasowy azyl na 18 miesięcy, również o pomoc finansową, ma prawo opuścić terytorium Polski nie dłużej niż na miesiąc. Jeśli przekroczyłeś granicę z Ukrainą, a data wyjazdu została zarejestrowana przez służby graniczne, i w ciągu miesiąca nie wjedziesz z powrotem do Polski, to w takim razie twój tymczasowy status azylowy, wypłaty, ubezpieczenie medyczne zostają automatycznie anulowane.

Prawnik firmy Foton wytłumaczył, że powołując się na w/w ustawę, nie sumuje się dni pobytu na terytorium Ukrainy, które nie przekraczają jednego miesiąca. Oznacza to, że istnieje możliwość kilkukrotnego wyjazdu na Ukrainę i powrotu do Polski bez utraty statusu azylu tymczasowego, jeśli dni nieobecności w Polsce w sumie nie przekraczają jednego miesiąca. Alokacje po terytorium Unii Europejskiej nie są odnotowywane ze względu na brak kontroli paszportowej między państwami. Chcę podkreślić, jak ważne jest monitorowanie bieżących informacji, ponieważ co tydzień pojawiają się różne zmiany w ustawach. Istnieje także możliwość uzyskania informacji drogą telefoniczna w punktach kontrolnych służby granicznej, celem zweryfikowania tam aktualnych pytań. Prosimy się przygotować do tej rozmowy wcześniej, by podać konkretne pytania.

Zespół firmy Foton Praca życzy Państwu zdrowia i sukcesów.

FOTON PRACA Polska – oferty pracy i ogłoszenia dla pracowników zagranicznych z różnych krajów

FOTON PRACA Polska to bezpośredni pracodawca, który otwiera nowe możliwości rozwoju zawodowego w Polsce. Zapraszamy kandydatów do pracy zza granicy, w szczególności z Ukrainy, Gruzji, Armenii, Mołdawii i Uzbekistanu. Oferujemy atrakcyjne oferty pracy na pełen etat w Polsce dla obcokrajowców z Europy Wschodniej, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zatrudniamy zarówno niedoświadczonych pracowników, jak i specjalistów z różnych dziedzin i branż. FOTON S.A. to firma przyjazna i troszcząca się o swoich pracowników – zależy nam na ich zadowoleniu. Oferujemy im pomoc w kwestiach prawnych i medycznych oraz doradztwo w różnych sprawach życiowych. Pragniemy, aby nasi pracownicy czuli się u nas jak najlepiej, dlatego zapewniamy im kompleksową opiekę. Zachęcamy do śledzenia naszych aktualnych ogłoszeń dotyczących pracy i rekrutacji pracowników z zagranicy, aby być na bieżąco z rynkiem pracy w Polsce.

 • Ogłoszenia o zatrudnieniu pracowników z Mołdawii
 • Aktualne oferty pracy dla pracowników z Ukrainy
 • Pracownicy z Gruzji oferty
 • Zatrudniamy pracowników z Gruzji
 • Ogłoszenia o zatrudnieniu pracowników z Gruzji
 • Rekrutacja pracowników z Gruzji
 • Pracownik do Polski
 • Aktualne oferty pracy dla pracowników z Gruzji
 • Працівники з Молдови
 • Wynajem pracowników z Ukrainy
 • Pracownicy z Gruzji ogłoszenia
 • Aktualne oferty pracy dla pracowników z Mołdawii
 • Ogłoszenia o zatrudnieniu pracowników z Ukrainy
 • Pracownicy z Ukrainy oferty
 • Zatrudniamy pracowników z Ukrainy

Jako pośrednik pracy, stawiamy sobie za cel znalezienie idealnego dopasowania pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

Oferty pracy w Polsce: Bolesław ▪ Brzeg ▪ Chrzanów ▪ Częstochowa ▪ Dobrzeń Wielki ▪ Głogów ▪ Głubczyce ▪ Gogolin ▪ Katowice ▪ Kąty Wrocławskie ▪ Kluczbork ▪ Łódź ▪ Moszna ▪ Nysa ▪ okolice Kluczborka ▪ okolice Torunia ▪ okolicy Kluczborka ▪ okolicе Wrocławia ▪ Opalenica ▪ Opole ▪ Strzelce Opolskie ▪ Włoszczowa ▪ Wrocław ▪ Бельск ▪ Бельско-Бяла ▪ Бельсько-Бяла ▪ Бжег ▪ Битом ▪ Більськ ▪ Болеслав ▪ Бытом ▪ Вельке Рихново ▪ Вельке Рыхново ▪ Венжерув ▪ Влощова ▪ Вроцлав ▪ Гливице ▪ Глівіце ▪ Глогув ▪ Глубчице ▪ Глубчіце ▪ Гоголин ▪ Гоголін ▪ Добжень-Вельки ▪ Добжень-Велькі ▪ Жешня, 50 км від Познані ▪ Жешня, 50 км от Познани ▪ Заверче ▪ Збоншинь ▪ Катовице ▪ Катовіце ▪ Клещув ▪ Ключборк ▪ Конти Вроцлавські ▪ Конты Вроцлавские ▪ Котуж Мали ▪ Котуж Малы ▪ Краків ▪ Краков ▪ Крапковице ▪ Крапковіце ▪ Лодзь ▪ Любин ▪ Мошна ▪ Муров ▪ Ниса ▪ Ныса ▪ Озимек ▪ околиці Ключборка ▪ околиці Ключборку ▪ околиці Познані ▪ околиці Торуня ▪ околицы Ключборка ▪ околицы Познани ▪ околицы Торуня ▪ Опаленица ▪ Опаленіца ▪ Ополе ▪ Отмухів ▪ Отмухова ▪ Пекари ▪ Пекары ▪ Познань ▪ Покуй ▪ Радомско ▪ район Вроцлава ▪ Рибнік ▪ Руда Сленска ▪ Руда Сльонска ▪ Рыбник ▪ Свидница ▪ Свідница ▪ Свідниця ▪ Стшелин ▪ Стшелін ▪ Стшельце-Опольске ▪ Стшельце-Опольское ▪ Торунь ▪ Хожув ▪ Хрущице ▪ Хрущіце ▪ Хшанув ▪ Ченстохова ▪ Янушовице (12 км от Кракова) ▪ Янушовіце (12 км від Кракова)